O JODZE

Joga to licząca sobie kilka tysięcy lat ponadczasowa sztuka, nauka i filozofia. Zajmuje się ona człowiekiem, jego zdrowiem fizycznym, psychicznym, a także duchowym.
Jogę jako system przedstawił w Joga Sutrach, zbiorze aforyzmów o jodze, Patanjali. Traktat ten pochodzi z 200 r. p.n.e. Sutr jest 196 i każda z nich jest wskazówką dla praktykujących jogę, wskazówką wiodącą do poznania swojej prawdziwej natury.
Celem jogi jest osiągnięcie równowagi ciała i umysłu. Ćwicząc jogę pokonujemy swoje fizyczne i psychiczne ograniczenia, uczymy się większej koncentracji i zyskujemy większą świadomość siebie, stajemy się zdrowsi i bardziej odporni na stres, bardziej stabilni psychicznie i niezależni wewnętrznie.

Metoda jogi według, której uczę jest jedną z najbardziej znanych metod na świecie. Charakteryzuje się ona niezwykłą precyzją, intensywnością i dynamiką. Nie wymaga ona od ucznia przyjęcia żadnej specyficznej filozofii, ale konieczne są dyscyplina i zaangażowanie zarówno ucznia, jak i nauczyciela.